Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Akú hračku kúpiť

Akú hračku kúpiť

Túto otázku si kladie väčšina rodičov, ale aj nerodičov, ktorí chcú obdarovať dieťa a zároveň nič darom nepokaziť.  V prípade rodičov by malo byť rozhodovanie jednoduchšie, lebo dobre poznajú svoje dieťa, jeho silné i slabé stránke, záujmy a aj to, čo nemá rado.

Akú hračku pre ročné dieťa?

Dieťa v tomto veku nie je príliš náročné na hračky. Pri výbere sa sústreďte najmä na veľkosť dielikov, ale pozor neplatí, čím väčšie tým lepšie. Dieliky by mali byť také akurát do detskej ručičky, aby ich dieťa pohodlne uchytilo. Zároveň ročné dieťa zaujmete skôr pestrými farbami.  Veľmi obľúbené sú hračky do vody, keďže ročné deti majú radi vodu.

Akú hračku pre 2 ročné dieťa?

Dieťa vo veku dvoch rokov už dokáže zložiť jednoduchšie puzzle, avšak  pokiaľ chceme u neho podporiť skôr hudobné nadanie, na trhu sú dostupné rôzne hudobné nástroje napr. detský klavír, harmonika, či tamburína. Ak si neviete vybrať konkrétny nástroj zvoľte sadu hudobných nástrojov a dieťa si vyberie, čo mu je najbližšie.

Akú hračku pre 3 ročné dieťa?

Pre tento vek je v ponuke obchodov dosť sortimentu. Dieťa už zväčša samo vie povedať, čo sa mu páči a čo by chcelo. Obľúbené sú hračky na povolanie, u dievčat najmä detské kuchynky a domáce spotrebiče napr. detský vysávač.  Chlapci preferujú detské náradie.  Pokiaľ dieťa nepoznáte dostatočne a neviete čím chce byť keď vyrastie, zvoľte u dievčat bábiku a u chlapca autíčko alebo vláčik. Tým určite nič nepokazíte.

Akú hračku pre 4 až 5 ročné dieťa?

Vo veku 4 až 5 rokov dieťa dokáže porozumieť jednoduchým pravidlám hry. Pokiaľ nemá rovesníkov, s ktorými  by hru mohlo hrať, tak zvoľte puzzle resp. hry pre jednotlivcov, kde sa naučí o písmenkach, číslach alebo zvieratkách. V ponuke sú papierové a drevené prevedenia hier.

Akú hračku pre dieťa od 6 do 8 rokov?

U 6 ročných detí sú v popredí záujmu rôzne stavebnice. Pre tento vek už môžete zvoliť aj náročnejšie spoločenské hry, či hlavolamy. Je vhodné deti podporovať v myslení, aby mali aj lepšie výsledky v škole. Tiež učenie sčítania a odčítania, či násobenia a delenia je možné podporiť hrou.

Akú hračku pre dieťa od 9 rokov?

Staršie deti  hračky prestávajú postupne zaujímať, zväčša samé vedia, čo presne chcú a ak ich niečo nezaujme dajú to patrične najavo. Ak aj tak nechcete prísť s práznymi rukami vyberte napríklad minimálne 1000 dielikové puzzle alebo spoločenskú hru pre mladých napr. Hru Weekend párty, či Junior Párty.

Akú hru si kúpiť?

Aby sme nemysleli len na iných, tak hrou urobíme radosť aj sami sebe, veď v každom z nás sa nájde kus dieťaťa. Pre samotárov sú odporúčané puzzle alebo hlavolamy, pre ostatných spoločenské hry. Na trhu nájdete hry ako Auto Európa, Svet dostihov, Investor, Vyhraj milióny a ďalšie, ktoré nie sú určené iba pre deti, ale aj pre dospelých.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.